Pracodawcy spotkali się z uczniami ZST

W dniu 22 listopada br. zorganizowaliśmy coroczne spotkanie firm wspierających Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle z uczniami technikum i szkoły branżowej. ❤
W pierwszej godzinie wydarzenia przedstawiciele 1️⃣1️⃣ firm spotkali się z salach lekcyjnych z uczniami klas 2, 3 i 4 technikum oraz klasy 1 szkoły branżowej II stopnia w celu:
👉 przedstawienia warunków jakie oferują firmy podczas miesięcznych praktyk wiosennych w 2024 roku,
👉 określenia wymagań wobec uczniów podczas tychże praktyk,
👉 zachęcenia młodzieży do zaangażowania się w wybór i odbywaniu praktyk w firmach.
Następnie uczniowie klas 5 technikum oraz klas 3 branżowej szkoły I stopnia mieli możliwość przeprowadzenia bezpośrednich rozmów z pracodawcami zgromadzonymi na sali gimnastycznej w formule mini targów pracy. Młodzież miała okazję zapytać o oferty pracy, staży i praktyk wakacyjnych. Firmy natomiast prezentowały warunki pracy jakie oferują absolwentom po zakończeniu szkoły.
W wydarzeniu uczestniczyła także Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie, która przedstawiła bogatą ofertę kierunków studiów, warunki rekrutacji i dostępne stypendia. Na stoisku PANS uczniowie mieli okazję do praktycznego zapoznania się z programowaniem robotów Photon, wypróbowania swoich umiejętności na symulatorze jazdy oraz zanurzenia się w fascynujący świat druku 3D. Utalentowani studenci z kierunków: informatyka oraz automatyka i robotyka z pasją dzielili się swoimi doświadczeniami z życia studenckiego, odpowiadając na pytania i rozwiewając wszelkie wątpliwości.
Na stoisku Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle młodzież mogła zapoznać się z bogatą ofertą urzędu a także z warunkami realizowanego projektu „Czas na Młodych – punkt doradztwa dla młodzieży w powiecie jasielskim”.
Na koniec uczestnicy podsumowali wydarzenie, dyskutowali o współpracy pomiędzy pracodawcami i szkołą oraz uzgodnili kolejne wspólne działania. Pracodawcy zapoznali się także z zapleczem Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Jaśle w tym z pracowniami zawodowymi oraz warsztatami, gdzie uczniowie szkoły odbywają praktyczną naukę zawodu.
W wydarzeniu uczestniczyły: ERKO, Gamart SA, Jafar Jasło, Agencja KS, Nowy Styl, OBR-ERG, Petrosoft , Solgam, Stal-Met, Toyota Jasło , TRANS-ALLEN. Brawo patroni szkoły 👋💪
Razem możemy więcej 💪