- This event has passed.
Wykład „Co z tą złością? Jak budować wspierające relacje?”
15 listopada @ 5:00 pm - 7:00 pm
„Co z tą złością? Jak budować wspierające relacje?”
Weź udział w wykładzie dla młodzieży i dorosłych.
Młodzi ludzie każdego dnia zmagają się z wieloma wyzwaniami, zarówno w szkole, jak też w rodzinie i grupie rówieśniczej. Bycie nastolatkiem nie jest łatwe. W dużej mierze od osób dorosłych, rodziców, opiekunów i wychowawców zależy, czy młody człowiek upora się z problemami emocjonalnymi, jakie towarzyszą okresowi dorastanie. Stowarzyszenie „Warsztat” zaprasza młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach i wykładzie, podczas których dowiecie się, jak lepiej zrozumieć świat współczesnego nastolatka i jego potrzeby. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wydarzenie jest wspierane przez Młodzieżową Radę Miasta Jasła.
Rozpoczniemy od wykładu, który odbędzie się w piątek (15 listopada) w sali audytoryjnej Generatora Nauki GEN. Sylwia Szpikowska, która zajmuje się szeroko pojętą profilaktyką zdrowia psychicznego oraz konsultacją kryzysową wraz z przedstawicielami Fundacji Dar Sztuki wygłosi prelekcję pt. „Co z tą złością? Jak budować wspierające relacje?”.
Do udziału w wykładzie zapraszamy nastolatków (14-18 lat), rodziców, opiekunów, wychowawców i nauczycieli. Udział w spotkaniu pozwoli wam w pełni zrozumieć, z jakimi wyzwaniami emocjonalnymi mierzy się współczesna młodzież i jak skutecznie ją wspierać. To niezwykle ważne zagadnienie w kontekście coraz częściej występujących kryzysów emocjonalnych u nastolatków.
Okres dojrzewania u młodych ludzi ma olbrzymi wpływ na rodziców, opiekunów i nauczycieli, którzy często muszą sprostać wyzwaniom związanym ze zrozumieniem i wsparciem nastolatków w przezwyciężaniu kryzysów emocjonalnych. W tym czasie nastolatkowie potrzebują odpowiedzialnych i empatycznych opiekunów, cierpliwych słuchaczy i przewodników, którzy pomogą im przejść przez ścieżkę naznaczoną licznymi problemami.
Udział w wykładzie jest bezpłatny.
Nie wymagane są zapisy.
***
Sylwia Szpikowska jest dyplomowanym suicydologiem, konsultantką kryzysową, trenerką świadomości rodzicielstwa, terapeutką metody psychologa klinicznego dr. Yagera w Polsce, trenerka technik relaksacji Access Consciousness. Pomaga w radzeniu sobie z kryzysami emocjonalnymi, stresem, depresją, wyczerpaniem psychicznym. Zajmuje się szeroko pojętą profilaktyką zdrowia psychicznego oraz konsultacją kryzysową. Prowadzi warsztaty, szkolenia i sesje indywidualne. Pracuje w Centrum Pomocy Psychologicznej Uniwersytetu Warszawskiego i w Gabinecie Terapeutycznym w Warszawie, Łodzi, Jaśle. Współpracuje z Fundacją Dar Sztuki w Warszawie występując w Projekcie Wielkie Piękno jako ekspert w panelu dyskusyjnym dotyczącym zdrowia psychicznego nastolatków. Współautorka książki „Świat Kobiecej Mocy. Niezwykłe historie 11 kobiet, które odważyły się zmienić swoje życie.” Autorka artykułów o stresie, kryzysie, relacjach.